Carl Gabriel Wadell

860380

CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): Auguste Viktoria av Schleswig-Holstein-Sonderburg-Augustenburgs bröllop med Kejsare Vilhelm II, Auguste Viktorias dans med Otto von Bismarck, signerad och daterad CG Wadell 91, olja på duk, 77 x 128 cm.

Uppfodrad på pannå, skador,lagningar, retuscher.

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl Gabriel Wadell

Budhistorik (9 bud)
6682620
6682556
1 300
6678920
6678915
6672812

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.