Park Avenue Hotell

860379

STOLAR, 10 st, Bodafors, från originalmöblemanget på Park Avenue Hotell, omkring 1950, ek, stoppade och klädda sitsar, märkta med plakett från Park Avenue samt märkta från tillverkaren, sittshöjd ca 46,5 cm.

2 stolar i samma utförande ej med på bild

Slitage, lagningar, fläckar, ostadiga, renoverade, senare ytbehandling och klädsel, 2 stolar med ej fastskruvade sitsar

Möbler, Stolar

Geijersgatan 14, Göteborg

Park Avenue Hotell

Budhistorik (6 bud)
6683388
3 200
6683351
6683336
2 800
6681560
2 600
6678904
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.