Kopia efter Jan Steens självporträtt spelandesluta

860342

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopia efter Jan Steens självporträtt spelandes luta, sent 1800-tal, olja på duk fäst på pannå, 35 x 28,5 cm

Jan Steens självporträtt med luta från ca 1663-1665 finns på Thyssen-Bornemisza Museum i Madrid, Spanien.

Olja på duk fäst på pannå

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (7 bud)
6728956
6724583
6720973
600
6717589
550
6712673
500

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.