GERHARD NORDSTRÖM: Teatersällskap

860289

GERHARD NORDSTRÖM (1925-2019): Teatersällskap, signerad och numrerad Gerhard Nordström 11/25, etsning på papper, bildmått ca. 32x42 cm.

PROVENIENS

Ernst Hugo Järegård, därefter i arv inom familjen.

I bilderna ovan visas också två foton från Ernst Hugo Järegårds hem med etsningen skymtandes i bakgrunden.

något gulnad, fuktfläckar på passepartouten

Konst, Nutida

Budhistorik (6 bud)
6721358
650
6721353
600
6721329
500
6713548
6712346

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.