Glassköljare empire

860095

GLASSKÖLJARE, empire, 1800-talets första hälft, bemålad plåt, tassfötter och hänklar av bemålat järn, uppsvänga hänklar i form av svanar, höjd ca 18, längd ca 29 cm

Ytslitage, krackelyr, färgbortfall, insida med rostangrepp

Diverse

Linnégatan 21, Norrköping

Glassköljare empire

Budhistorik (24 bud)
6675243
3 600
6675241
3 400
6675225
3 200
6675240
6675225
2 800

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.