Vaser Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane

859990

GUNNAR NYLUND & CARL-HARRY STÅLHANE, vaser 2 st, Rörstrand 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i bruna och grågröna toner, signerade R CH SWEDEN CAK och R SWEDEN GN ASK, höjd 21 och 22 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 30

Budhistorik (13 bud)
6682862
1 300
6683380
6682862
6683378
6682862
700

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.