Kandelabrar sent 1800-tal

858857

KANDELABRAR, 1 par, sent 1800-tal, bronserad metall, genomrbuten dekor, tre ljusarmar behängda med slipade prismor, dekor av kvinna respektive mansfigur, höjd 36 cm.

Bruksslitage, prismor saknas, nagg, mindre bristningar.

Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Kandelabrar sent 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
6684640
1 800
6684635
1 700
6684639
1 600
6684635
6684632
1 400

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.