Carl Larson efter etsningar

858821

CARL LARSSON (Sverige, 1853-1919), efter, 6 st etsningar, "Anna Stina", "Barbro", "Flicka på huk", "Självporträtt", "Pojke med svärd" samt "Ung flicka", osignerade, HC, 360-upplaga, tryckta 1983 hos Hjert & Hjert, från originalplåtar, samlade i en textilklädd mapp, bladstorlekar 39,5 x 53,5 cm.

Enstaka kantveck. Mappen med skadad rygg.

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl Larson efter etsningar

Budhistorik (13 bud)
6683480
1 600
6683358
6683479
6683358
1 400
6683478
1 300

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.