Taklampa

858567

BÖHLMARKS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, kupa av opalglas med avsatser, kromad stomme av metall, höjd ca 90, diameter på kupan ca 40 cm

Ingår i temaauktionen Modern Belysning

Ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen, visst ytslitage förekommer kring stomme samt kupa

Belysning, Taklampor, Tema

Rum 15

Taklampa

Budhistorik (19 bud)
6684073
1 300
6684067
6684070
6684067
6682699
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.