Kopp med fat Kina

858020

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose-färger av rosenkvist, diameter 9 respektive 14 cm.

Smärre ytslitage, nagg på fatets fotring.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Kopp med fat Kina

Budhistorik (1 bud)

6697852
2021-01-14 17:03:15

2021-01-16 kl 16:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.