Skål Rörstrand

858013

SKÅL, majolika, Rörstrand, omkring 1900, bladform med reliefdekor av ödla, larv, skalbagge och fjäril, längd 36 cm.

Något slitage och krackelyr efter ålder.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Skål Rörstrand

Budhistorik (16 bud)
6704647
6701362
6701828
6701362
900
6701824
850

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.