Fat Kina 1700-tal

858011

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, blå underglasyrdekor av pioner, diameter ca 39 cm

Bruksslitage, tillverkningsdefekter.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
6704828
4 800
6688796
4 400
6686694
4 200
6686685
6686168

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.