Målarmästare J.M. Bergendorff

857730

BERGENDORFF (1800-tal), fyra kompositörer, 'Haydn, JC Bach, Mozart, en otydlig text', olja på duk, signerad J.M. Bergendorff, ca 42 x 33 cm

J.M. Bergendorff var målarmästare i Stockholm, bosatt på Luntmakaregatan 31

Krackelerad

Konst, Äldre måleri

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Målarmästare J.M. Bergendorff

Budhistorik (12 bud)
6673528
6673338
750
6673527
750
6673338
700
6672554
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.