Oidentifierad konstnär olja på duk

857005

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad C Schmidh, omkring 1900, strandmotiv med ridsällskap, ca 23x44 cm.

Slitage efter ålder, krackelyr och färgbortfall, intrycksskada.

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (20 bud)
6703542
6703537
1 400
6703522
1 300
6703516
6703438

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.