Byrå rokoko

855289

BYRÅ, rokoko, fanerad i rot, och valnöt, stomme av furu, bukig form, brännförgyllda beslag, tre lådor, klädda delvis med beslag, skiva av konturerad kalksten, ämbets stämpel i övre lådans botten, nyckel finns, höjd 81, 112 x 59 cm

Ingår i temaauktionen Selected Antiques

Skador i form av fanérbortfall, torrsprickor, resningar, slitage, skiva med mindre enstaka nagg

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Tema

Rum 8

Byrå rokoko

Budhistorik (50 bud)
6731887
29 000
6731886
28 000
6731885
27 000
6731837
26 000
6731876
25 000

Slutpris SEK:
29 000
2 778 EUR, 3 263 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.