Vaser Kina

854105

VASER, 3 st, porslin, Kina, sent 1800-tal, dekor av figurscener och blommor, balusterformade, höjd 15,5 - 24,5 cm.

Bruksslitage, den stora med flisa vid mynning samt en av de mindre med mynningslagning.

Orientaliskt, Skulptur

Geijersgatan 14, Göteborg

Vaser Kina

Budhistorik (6 bud)
6665770
850
6676539
6665770
450
6674491
6665770

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.