Sängbord nyrenässans

853613

SÄNGBORD, nyrenässans, sent 1800-tal, betsat lövträ, sarglåda, stenskiva, svarvade detaljer, på hjultrissor, bredd 39,5 cm, djup 33,5 cm, höjd 75 cm.

Åldersretaletat slitage, fläckar, nagg, står något ostadigt.

Möbler, Hyllor

Geijersgatan 14, Göteborg

Sängbord nyrenässans

Budhistorik (4 bud)

6699380
500
6702101
450
6699380
6689239

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.