Khyberkniv

791878

KHYBERKNIV, 1800-tal, klinga med förstärkt rygg, fäste i stål, med kavelplattor i ben, läderklädd balja, längd 73 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Skador, balja maskstungen, beslag till balja saknas

Vapen/Medaljer, Specialauktion, Vapen & ordnar, Etnografica

Khyberkniv

Budhistorik (16 bud)
6223161
6223159
2 800
6223158
2 600
6223155
2 400
6223154

Slutpris SEK:
310 EUR, 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.