Tsukioka Yoshitoshi (1839-1892)

789248

TSUKIOKA YOSHITOSHI (1839-1892), träsnitt, Japan, 1800-tal, nummer 78 i "One Hundred Aspects of the Moon", Samuraj iklädd halmdräkt i månsken, 33x22 cm

Ej examinerad ur ram. Slitage, veck

Orientaliskt, Konst, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (30 bud)
6234265
2 600
6234261
2 400
6234254
6234251
6234248
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.