Utagawa Ichiyusai Kuniyoshi (1798-1861)

789234

UTAGAWA ICHIYUSAI KUNIYOSHI (1798-1861), träsnitt, Japan, 1800-tal, landskapsscen med stridande samurajer, 34x23 cm

Ej examinerad ur ram. Slitage, veck, fläckar, hål

Orientaliskt, Konst, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (18 bud)
6233847
6227715
6224043
6224958
6224043
950

Slutpris SEK:
122 EUR, 148 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.