Gouacher 2 st Indien 1800-tal

789173

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st gouacher på papper, Indien, 1800-tal, föreställande figurscener bl.a. en falkenerare som matar sin fågel, 18x13, 22x13 cm

Ej examinerade ur ramarna. Slitage, färgbortfall

Orientaliskt, Konst, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Gouacher 2 st Indien 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
6234659
3 400
6231790
3 200
6234657
3 200
6231790
2 800
6230363
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.