Militär reseikon 1800-tal, a Russian icon

788399

MILITÄR RESEIKON, 1800-tal, 11 delar monterade tillsammans, 95 x 33 cm
A Russian military travel icon, 19th century, 11 parts mounted together, 95 x 33 cm

PROVENIENS
Dimitri Apazidis, Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare

PROVENANCE
Mr Dimitri Apazidis, Stockholm, Sweden, inherited to the current owner.

Färgbortfall, en del lös

Konst, Rysk konst och konsthantverk, Lilla Kvalitén, Diverse

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
6231389
26 000
6231411
25 000
6231389
21 000
6231401
21 000
6231389
20 000

Slutpris SEK:
26 000
2 683 EUR, 3 203 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.