Friedrich Schroeder-Sonnenstern färgkrita

787962

FRIEDRICH SCHROEDER-SONNENSTERN (Tyskland 1892-1982) "Die mondmoralische triologie", signerad och daterad F. S. Sonnerstern 1964, färgkrita på pannå av papp, 72,5 x 51 cm.

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
6232652
6 200
6226189
6 000
6226187
5 000
6225196
3 400
6223883
3 200

Slutpris SEK:
6 200
637 EUR, 726 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.