John Lundqvist, Nymfer

786378

JOHN LUNDQVIST (1882-1972): Nymfer, signerad John Lundqvist, förgylld brons, höjd 29 cm inkl. förgylld sockel i trä. Gjutarmärkt Erik Pettersson Fud.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

John Lundqvist, Nymfer

Budhistorik (18 bud)
6231408
4 800
6231349
4 600
6230999
4 400
6227277
4 200
6227275

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.