6 miniatyrer Gunnar Nylund Rörstrand

786226

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 6 st, Rörstrand 1950-tal, stengods, harpälsglasyrer i blå, bruna och gröna nyanser, signerade R SWEDEN GN och olika beteckningar (unikat-numreringar), höjd 4-8 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
6229603
2 800
6229292
2 600
6229292
2 400
6228369
6227714

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.