Gunnar Nylund 5 miniatyrer Rörstrand

786224

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 5 st, Rörstrand 1950-tal, stengods, unika, harpälsglasyrer i bruna och gröna nyanser, signerade R SWEDEN GN och olika beteckningar (unikat-numrering), höjd 5-8 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
6231832
1 800
6214583
1 600
6213362
650
6212558
600
6211376
550

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.