Vas Gunnar Nylund Rörstrand

786204

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1950-tal, stengods, harpälsglasyr i bruna nyanser, signerad R SWEDEN G.N. BARNÄNGENS TVÅL, höjd 33 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas Gunnar Nylund Rörstrand

Budhistorik (15 bud)
6230341
3 600
6222618
3 400
6230340
3 200
6222618
6226362
2 800

Slutpris SEK:
3 600
372 EUR, 444 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.