Gunnar Nylund vas Rörstrand 1940-tal

786200

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1940-tal, stengods, harpälsglasyr i brunt, signerad R SWEDEN GN, höjd 22 cm

Andra sortering

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
6222617
3 400
6228372
3 200
6222617
6228371
2 800
6222617
1 900

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.