Gunnar Nylund, miniatyrer 16 st., Rörstrand

786164

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 5 st., Rörstrand 1950-tal, stengods, unika, äggskalsglasyr i vitt, grått och beigerosa signerade R SWEDEN GN och olika beteckningar (unikat-numrering), höjd 3-8 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
6229622
3 600
6230418
3 400
6229622
3 200
6230402
6229622
2 800

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.