Gunnar Nylund, vas, Rörstrand 1940-tal

786163

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1940-tal, stengods, harpälsglasyr i brunt, delvis ristad dekor, signerad R NYLUND SVERIGE, höjd 20 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
6234975
1 600
6216475
6216475
1 300
6232850
6216475

Slutpris SEK:
1 600
163 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.