Soffa, Louis XV

785255

SOFFA, Louis XV, Frankrike, träskuren dekor, kredering med spår av förgyllning, dekor av blommor, volutformade armlän, svängda framben med akantushölster, sitthöjd 41, längd 127 cm

Ställvisa skador och lagningar, krederingsbortfall

Möbler, Soffor, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Soffa, Louis XV

Budhistorik (13 bud)
6213570
8 000
6213569
7 400
6213537
7 000
6213535
6 600
6213534
6 000

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.