Johan Krouthén, olja på duk

785002

JOHAN KROUTHEN (1858-1932), Betande kor i sommarhage, signerad och daterad 1889, olja på duk 32 x 42 cm

Ändringar/tillägg
Fernissan troligen inte original

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Johan Krouthén, olja på duk

Budhistorik (49 bud)
6229394
40 000
6229424
40 000
6229394
39 000
6229397
38 000
6229394
37 000

Slutpris SEK:
40 000
3 832 EUR, 4 500 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.