Alessandro Mendini "100 % Make-up", Alessi 1992

782552

ALESSANDRO MENDINI, "100 % Make-up, no 91", Alessi, Tyskland 1992, vas med lock, dekor av Guido Venturini, begränsad upplaga, stämplad och numrerad 09099/10000, höjd 39 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Alessandro Mendini

Budhistorik (10 bud)
6227602
6227599
6227598
6227597
6216591
600

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.