Alessandro Mendini vas "100 % Make-up" Alessi 1992

782548

ALESSANDRO MENDINI, "100 % Make-up, no 36", Alessi, Tyskland 1992, vas med lock, dekor av Yoshiki Hishinuma, begränsad upplaga, stämplad och numrerad 03599/10000, höjd 39 cm

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Alessandro Mendini vas

Budhistorik (5 bud)
6232442
6213404
450
6211414
6210585
6210582

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.