Kaffeservis silver

782425

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft, bestående av kaffekanna, sockerskål och gräddkanna, svenska importstämplar, bricka av nysilver medföljer, höjd 10,12 och 20 cm, total vikt 624 gram

Smärre bruksslitage

Silver

Nybrogatan 32, Stockholm

Kaffeservis silver

Budhistorik (11 bud)
6223259
6215508
2 800
6215507
2 600
6215495
2 400
6215493

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.