Arabia

782228

ESTERI TOMULA, 12 mockakoppar /espressokoppar med fat, Arabia 1960-tal, porslin, tryckt dekor i svart och beige, invändigt förgyllda, även hänklarna förgyllda, signerade Arabia E.T., höjd 5,5 cm, fatens diameter 11 cm, i originalschatull märkt Stockmann (varuhuset i Helsingfors)

Keramik/Porslin

Nybrogatan 32, Stockholm

Arabia

Budhistorik (13 bud)
6225413
2 600
6226462
2 400
6225413
1 900
6226394
1 800
6225413
1 600

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.