GEORGES BRAQUE, efter: Pichet noir et citrons

779601

GEORGES BRAQUE, efter (1882-1963): Pichet noir et citrons, färgakvatint, signerad och numrerad G. Braque 149/200. Tryckt på BFK Rives papper. Editerad av Maeght, Paris. I. 37 x 45,5 cm S. 49,5 x 57,5 cm

Enligt påskrift a tergo Inköpt på Svenk Franska Konstgalleriet 1951.

LITTERATUR: Vallier, Maeght 1004

vågig yta

Konst, Grafik, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (15 bud)
6228985
8 200
6228965
8 000
6228964
7 800
6228963
7 600
6228962
7 400

Slutpris SEK:
8 200
846 EUR, 1 010 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.