Paolo Veronèse, kopia efter

774276

PAOLO VERONÈSE, kopia efter (1800-tal): Europas bortförande, olja på duk, 73x73 cm.

Originalet, utförd ca 1578, finns i samlingarna i Doge palatset i Venedig

smärre skador på duken, ytsmuts

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Paolo Veronèse, kopia efter

Budhistorik (38 bud)
6228352
52 000
6230738
50 000
6228352
40 000
6230734
39 000
6228352
31 000

Slutpris SEK:
52 000
4 982 EUR, 5 850 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.