Salvador Dalí skulptur

774273

SALVADOR DALI (1904-1989), efter, Melting Clock, signerad Dalí och numrerad 642/999, skulptur, brons, längd 49 cm

PROVENIENS: Inköpt under 1980-talet av nuvarande ägare på Stockholms Auktionsverk.

Sockel och montering saknas

Konst, Skulpturer

Nybrogatan 32, Stockholm

Salvador Dalí skulptur

Budhistorik (24 bud)
6229281
13 000
6229270
12 500
6229265
12 000
6229262
11 500
6229152
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 245 EUR, 1 463 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.