Matservis Stig Lindberg "Dart"

798024

STIG LINDBERG, "Dart", delar av matservis, glaserat stengods, blå randdekor, 54 dlr, bestående av: 3 djupa frukosttallrikar, 6 stora flata tallrikar, 5 st förrättstallrikar, 16 djupa efterrättstallrikar, 16 assietter, 2 såsskålar med handtag, 2 karotter med lock , 2 rektangulära serveringsformar, 2 uppläggingsskålar

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 3

Matservis Stig Lindberg

Budhistorik (13 bud)
6114703
2 400
6114698
6110249
6110248
1 900
6109360
1 800

Slutpris SEK:
2 400
248 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.