Bokhylla

 
 
 
Auktionsnr
796594
 
Beskrivning

EKOLSUND, bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, bemålad pärlgrå, märkt, höjd ca 223, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Smärre slitage
 
Kategorier
Möbler, Hyllor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 7
 
 
 
Föregående bildNästa bild
Bokhylla
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (31 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
6108996
2020-08-01 19:42:18
10 500
6109005
2020-08-01 19:44:55
10 000
6108996
2020-08-01 19:42:18
9 200
6109004
2020-08-01 19:44:32
9 000
6108996
2020-08-01 19:42:18
8 200
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2020-08-01 kl 19:47
Slutpris SEK:
10 500
1 084 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
3 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK