Golvurna 1800-tal

792075

GOLVURNA, sen Qing, 1800-tal, Kina, balusterform med uppdragen hals, dekor av blommor och fåglar, höjd 60 cm.

Sedvanligt ytslitage, mindre tillverkningsdefekter.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvurna 1800-tal

Budhistorik (46 bud)
6152003
11 000
6151994
10 500
6151916
10 000
6151985
9 800
6151916
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 131 EUR, 1 288 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.