C.T. Altwasser

790923

CARL TIELSCH (C.T. Altwasser), 1875 - 1909, 12 koppar med fat, porslin, förgylld kantdekor, höjd 8 cm

Åldersrelaterat skick med 2 smärre fotringsnagg, 1 öra med lagning

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

C.T. Altwasser

Budhistorik

2020-08-16 kl 12:50
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.