644 - Teckningar 2 st., Pelle Åberg

790106

PELLE ÅBERG (1909-64), teckningar, 2 st., ett självporträtt sign. Pelle Å och en osignerad teckning föreställande konstnärinnan Eva Holmberg-Jacobsson Helsingborg, bildyta ca 24x17 cm

Enl. påskrift på baksidan utförda på Varbergs Stadshotell ca 1939-40

Konst, Teckningar, Gamla kassan, Biblioteket

Budhistorik

2020-08-21 kl 19:02
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK: