Adolf Julius Berg

789931

ADOLF JULIUS BERG (1820-1873): skymningslandskap med ruin och båt, olja på duk, signerad och daterad 1859, 62 x 94 cm.

Färgbortfall, repor, retuscher.

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Adolf Julius Berg

Budhistorik (3 bud)

6130522
750
6130521
6130067

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.