1596 - Porslin 1800-/1900-tal

789819

PORSLIN, 18 delar, flintgods, fältspatsporslin, bl a fiskformade fat och formar samt delar med olika texter, t ex Varmt vatten, Skal och ben etc, Gustavsberg, Rörstrand, Karlskrona m fl, 1800-/1900-tal, höjder upp till ca 20 cm

Varierande slitage, någon nagg eller spricka kan förekomma

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Källaren

1596 - Porslin 1800-/1900-tal

Budhistorik (4 bud)

0
750
6154977
450
6163422
6154977
6128618

Slutpris SEK:
750
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK: