56 - Gottlieb Iwersson arbetsbord

789713

GOTTLIEB IWERSSON (hovschatullmakare och mästare i Stockholm 1778-1813), tillskrivet, arbetsbord, högklassigt sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad och massiv mahogny, ställbar skiva med mekanisk funktion, omkring 1800, höjd 80-, 97 x 59 cm

Ålders- och bruksrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler, Gamla kassan, Gästlägenhet 1

Budhistorik (43 bud)
0
33 000
6146224
33 000
6136569
32 000
6136569
28 000
6104544
27 000

Slutpris SEK:
33 000
3 392 EUR, 3 864 USD
Utropspris SEK:
120 000