Wrights Svenska fåglar 3 vol.

789420

(3). WRIGHT, MAGNUS, - WILHELM, - FERDINAND VON. Svenska fåglar. 2 uppl. Text Einar Lönnberg. I-III. Stockholm 1927-29.

Folio (ca 380x280). Färgplanscher o.a. illustrationer.
Nötta mörkbruna skinnband, på främre pärmarnas mittfält örn i guldtryck, blektar guldornerade ryggar. skador i övre och nedre kant, marmorerade snitt. Tryckt i nr. o. av Verner von Heidenstam signerad upplaga. 3 vol.

Se text

Böcker/Kartor, Naturvetenskap

Wrights Svenska fåglar 3 vol.

Budhistorik (5 bud)
6167120
6169666
6167120
6155417
6155221

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.