Gunnar Brusewitz Lång vår färglitografi med bok

789413

GUNNAR BRUSEWITZ. Lång vår. Stockholm, Wahlström & Wistrand, 1977. 1 lös signerad färglitografi "Lappland", (ca 400x495 mm.). Bok med kolorerade o.a. illustrationer efter författaren.
Bok i ljusbrunt skinnryggsband med övre guldsnitt, skyddsomslag. Främre omslag medbundet.

Bok och litografi lösa i originalpappkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 350 nr. ex., detta nr 56 Nord.

Pappkassett något nött.

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor

Budhistorik (6 bud)
6169678
500
6170392
500
6169678
450
6170391
6169678

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.