Uppläggningsfat

788962

UPPLÄGGNINSFAT, glaserad keramik, Coimbra, Portugal, 1900-talets andra hälft, polykrom dekor av hund och frukter, längd 48 cm.

Bruksslitage.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Uppläggningsfat

Budhistorik (9 bud)
6124727
700
6123735
650
6123702
600
6122343
550
6121233
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.